Nasi żeglarze myślą o igrzyskach

Osiem medali zdobyli zawodnicy żeglarskiego klubu SEJK Pogoń Szczecin na MP klas olimpijskich w Górkach Zachodnich. Ich następny cel: igrzyska w Londynie.
Zawody odbyły się w miniony weekend. Nasi zawodnicy zdobyli cztery złote krążki: seniorzy Agnieszka Skrzypulec w klasie 470 i Karol Porożyński (klasa Laser) oraz młodzieżowcy Miłosz Wojewski (Finn) i Kacper Ziemiński (Laser). Srebro wywalczył Jakub Dumara (Finn), zaś brązowe medale: Ziemiński jako senior w klasie Laser i młodzieżowcy Tadeusz Kubiak (Laser) i Wojewski (Finn).

Teraz celem żeglarzy szczecińskiego klubu są IO w Londynie. Droga do nich wiedzie przez przyszłoroczne regaty Pucharu Świata w Hiszpanii, Francji i Holandii. Bilet na igrzyska ma szansę wywalczyć tylko jeden zawodnik z Polski w każdej klasie. W grudniu natomiast odbędą się MŚ w australijskim Perth. Jedzie na nie m.in. Agnieszka Skrzypulec.

- W tym roku 3/4 czasu ciężko pracuję poza krajem i wyjazd do Australii traktuję jako wyróżnienie - twierdzi żeglarka. - Jadę tam z wielkimi nadziejami na sukces.

Występ na MŚ ominie za to Miłosza Wojewskiego, aktualnego mistrza świata juniorów w Moskwie.

- Nie miałbym tam zbyt dużych szans na medal, a wyjazd jest na tyle kosztowny, że za te pieniądze jestem w stanie sfinansować sobie bardzo dobry program przygotowań, pozostając w Europie, i to powinno zaprocentować. Potrzebuję jednak dużych inwestycji w sprzęt - przyznaje Wojewski.