Londyn 2012. Monika Pyrek pojedzie na igrzyska

Monika Pyrek po raz czwarty w swojej karierze wystąpi na igrzyskach olimpijskich. Podczas mityngu w Nowym Jorku uzyskała minimum kwalifikacyjne ustanowione przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.
Minimum wynosiło 4,50 i tyczkarka OSoT Szczecin od kilku tygodni próbowała zaliczyć tę wysokość. W dwóch konkursach była blisko, ale czegoś brakowało. Sama podkreślała, że potrzebuje dużej ilości występów, by osiągnąć dobrą dyspozycję. Podobne zmartwienia ma Anna Rogowska z Sopotu, ale mistrzyni świata z Berlina wkrótce powinna uporać się z wymogiem związku.

W Nowym Jorku szczecinianka w pierwszych próbach zaliczyła 4,22 i 4,37, ale męczyła się z 4,50. Udało się to za trzecią próbą i mogła radośnie podskoczyć i cieszyć się z osiągnięcia. Później próbowała pokonać 4,60, ale bez powodzenia.

Tym samym Pyrek jest 13. sportowcem z Zachodniopomorskiego pewnym występu w Londynie. Wcześnie kwalifikację uzyskali: mistrzowie olimpijscy w wioślarskiej czwórce podwójnej: Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (AZS Szczecin), kolarze torowi: Małgorzata Wojtyra (BoGo Szczecn) i drużyna sprinterów Piasta Szczecin (Damian Zieliński, Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński), mistrz Europy w pływaniu Mateusz Sawrymowicz (MPK Szczecin), gimnastyczka Marta Pihan-Kulesza (Kusy Szczecin), amazonka Katarzyna Milczarek (KJ Zagozd) żeglarze Kacper Ziemiński i Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) oraz lekkoatletka Renata Pliś (Maraton Świnoujście).