Sport.pl

Czerwiński i Zalewski jeszcze walczą o Londyn

Troje lekkoatletów z naszego województwa wystartuje w rozpoczynających się 27 czerwca mistrzostwach Europy w Helsinkach.
O medale europejskiego czempionatu powalczą reprezentanci szczecińskiego Ośrodka Skoku o Tyczce: Monika Pyrek i Przemysław Czerwiński oraz Krystian Zalewski (Barnim Goleniów), który wystartuje w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Mistrzostwa Europy będą jedną z ostatnich okazji na uzyskanie minimum uprawniającego do udziału w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, które odbędą się między 27 lipca a 12 sierpnia 2012 roku.

Z naszych zawodników startujących w Helsinkach tylko Monika Pyrek może być pewna wyjazdu do Londynu. Czerwiński musi poprawić się jeszcze o 10 cm (minimum - 5,72), a Zalewski o ponad 2 sekundy (jego najlepszy wynik: 8,25,50 - a minimum olimpijskie to 8,23,10)

O miejsca na podium w Helsinkach nie będzie łatwo, bo nasi lekkoatleci zajmują miejsca w drugich dziesiątkach europejskich list rankingowych (Pyrek 12., Czerwiński 14., Zalewski 15.). Ale trzeba też pamiętać, że wielu czołowych zawodników zrezygnuje z występu na mistrzostwach Europy i w spokoju będzie przygotowywać się do igrzysk. Na taki krok zdecydowała się m.in. Renata Pliś z Maratonu Świnoujście, która w Londynie pobiegnie na 1500 metrów.

Do Helsinek pojedzie również wychowanek MKL Szczecin - Bartosz Nowicki. Zawodnik reprezentujący obecnie Śląsk Wrocław wystartuje w biegu na dystansie 1500 metrów i powalczy o uzyskanie kwalifikacji na igrzyska.