Kacper Ziemiński w środku stawki

LONDYN 2012. Po pierwszym dniu olimpijskich regat żeglarskich w klasie Laser Kacper Ziemiński zajmuje 19. miejsce.
Żeglarz SEJK Pogoni Szczecin z lepszej strony pokazał się w drugim z poniedziałkowych wyścigów, w którym przypłynął na 13. pozycji.

W inauguracyjnym starcie Polak słabo rozpoczął i na pierwszym znaku był dopiero 32. w stawce 49 zawodników. Później mozolnie odrabiał straty i na mecie zameldował się na 22. lokacie. W drugim wyścigu wystartował lepiej i przez cały czas utrzymywał się na początku drugiej dziesiątki. Ostatecznie zakończył rywalizację na 13. miejscu.

Prowadzenie objął już główny kandydat do końcowego triumfu Australijczyk Tom Slingsby, który w poniedziałek przypływał na pierwszej i drugiej pozycji. Trzeci jest partner treningowy szczecinianina - Chorwat Tonci Stipanovic.

Ziemiński zapowiadał, że u wybrzeży Weymouth powalczy o miejsce w pierwszej dziesiątce. Droga do tego pozostaje otwarta, zwłaszcza, że najsłabszy wynik zostanie każdemu z olimpijczyków anulowany.

Przed żeglarzami jeszcze osiem wyścigów eliminacyjnych. Najbliższe dwa już we wtorek, o godz. 15 i 16.15. Dziesięciu najlepszych popłynie 6 sierpnia w wyścigu medalowym.