Wag kontuzjowany, Paweł Spisak odpadł z rywalizacji

Polski jeździec został wycofany z ostatniej konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.
Zawodnik KJ Skibno nieźle spisał się w ujeżdżeniu, po którym zajmował 49. pozycję. Odległą, ale Wag nie jest specjalistą od tej próby. Znacznie lepiej duet wypadł w crossie, choć ten okazał się pechowy. Spisak nie zaliczył punktów karnych za błędy na przeszkodach, ale o 22 sekundy przekroczył limit czasu. Jak się okazało - w trakcie pięciokilometrowej trasy terenowej Wag odniósł uraz ścięgna. Przejazd został ukończona, ale kontuzja okazała się na tyle istotna, że lekarze olimpijskich zawodów WKKW nie dopuścili go do udziału w skokach.

Tym samym trzeci występ w igrzyskach Paweł Spisak znów kończy przedwcześnie. Debiutował w Atenach i tam w próbie terenowej spadł z konia i został zdyskwalifikowany (ostatecznie sklasyfikowano go na 66. pozycji). Znacznie lepiej wypadł w Pekinie - 19. lokata. Celem na Londyn miał być awans do konkursu finałowego - najlepszej "25", a sam polski jeździec śmiało zapowiadał, że jeśli będzie zadowolony z ujeżdżenia (był), to jest w stanie powalczyć nawet o miejsce w dziesiątce.