Kolarze torowi na starcie: szczecińscy sprinterzy chcą rekordu

W czwartek w Londynie rusza ?polska lokomotywa?, czyli kolarska drużyna Piasta Szczecin. Celem naszych zawodników jest nowy rekord Polski oraz miejsce w ósemce.
Przed Maciejem Bieleckim, Kamilem Kuczyńskim i Damianem Zielińskim bardzo trudne zadanie nawiązania walki z teoretycznie silniejszymi rywalami. Na poprzednich igrzyskach w Pekinie polska drużyna zajęła ostatnie - 13. miejsce. Tym razem kwalifikację do zawodów olimpijskich zapewniło sobie tylko 10 krajów, zatem nasi zawodnicy są większymi optymistami. Nasi chcą złamać granicę rekordu kraju (44,4).

- Jeśli to się uda to wszystko będzie możliwe. Nie złamaliśmy go od dwóch lat, chociaż często byliśmy blisko. To jest najlepszy czas, by to uczynić, gdyż tor w Londynie jest zbliżony do tego, jaki mamy w Pruszkowie - podkreśla jadący na pierwszej zmianie Bielecki.

Faworyci wydają się być poza zasięgiem. Ostatnio łamali już granicę 43 sekund.

- To już oklepany banał, ale myślę, że tylko Wielka Brytania, Niemcy, Francja oraz Australia mogą między sobą stoczyć walkę o medale. My myślimy o niespodziance, takiej jak na ME w Apeldoorn, gdzie zdobyliśmy brązowy medal. Tutaj będzie nią pierwsza ósemka po kwalifikacjach. Możemy wtedy walczyć o miejsce 5. lub 7. To dla nas i tak będzie dużo - realnie ocenia Damian Zieliński, najbardziej doświadczony polski sprinter jadący na drugiej zmianie.

Nasi zawodnicy w Londynie pojawili się w poniedziałek. Razem z nimi poleciała również jedyna kobieta Małgorzata Wojtyra (BoGo Szczecin). Nastroję i klimat w ekipie dopisuje.

- Ciężko nam określić w jakiej formie jesteśmy, bo budowaliśmy ją na sam start. Wiem jedno - bardzo chcemy poprawy wynikowej. To dla nas piękny czas, kiedy możemy pokazać się z dobrej strony całemu światu, również temu w Polsce. Mam nadzieję, że nie zawiedziemy oczekiwań kolarskich kibiców - tłumaczy Bielecki.

Kwalifikacje sprintu drużynowego odbędą się w czwartek o 17.15. Pierwsza runda rywalizacji startuje o 17.46, a finały z udziałem najlepszych przewidziano o godzinie 18.15.