Niezły początek Skrzypulec i Ogar

Polska załoga w żeglarskiej klasie 470 może być umiarkowanie zadowolona z pierwszego dnia startów. Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) w parze z Jolantą Ogar (AZS Gdańsk) zajmowały 13. i 14. miejsce, co daje im 14. pozycję w klasyfikacji generalnej po 2 wyścigach.
W pierwszym wyścigu Polki od początku plasowały się na początku drugiej dziesiątki stawki. Ostatecznie zajęły 13. miejsce ze stratą 4:15 do najlepszych Holenderek. Drugie były Australijki, a trzecie miejsce zajęła załoga z Izraela.

Drugi start szczecińsko-gdańskiej pary wyglądał podobnie. Olimpijskie debiutantki na kolejnych punktach pomiarowych były: 12., 15., 17., 15., 15., by na mecie zameldować się na 14. pozycji. Triumfowały Brytyjki przed Niemkami i Amerykankami. W generalce prowadzą te pierwsze, z niewielką przewagą nad Australijkami i reprezentantkami Izraela. Po pierwszym dniu Polki są 14.

W sobotę kolejne 2 wyścigi (od 13 i 14.15) na akwenie w Weymouth. Dzień później o tych samych porach odbędą się starty numer 5 i 6.

Więcej o: