Sport.pl

Skrzypulec i Ogar - znaczący skok w generalce

Polskie żeglarki z klasy 470 miały bardzo dobrą niedzielę - pierwszy wyścig zakończyły na 7. miejscu, drugi na 2.
W klasie 470 Polki nigdy nie były uczestniczkami igrzysk olimpijskim, więc Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar przechodzą do historii. - Nie chcemy być tylko uczestnikiem, chcemy powalczyć o dobry wynik - mówiła przed rozpoczęciem regat Skrzypulec.

Ten dobry wynik to udział w wyścigu medalowym, czyli pierwsza dziesiątka. Pierwsze cztery wyścigi średnie lub słabe - i dopiero 17. pozycja w klasyfikacji generalnej. W niedzielę nasze żeglarki pokazały, że będą walczyć do końca.

Wyścig nr 5. był w ich wykonaniu przetarciem. Cały czas żeglowały w okolicach 6-8 miejsca, zajęły 7. lokatę. Ale ten start przebudził Polki, które po krótkim odpoczynku ruszyły do 6. wyścigu. W nim cały czas były w czubie. Nawet przerwany wyścig (kiepskie warunki pogodowe) nic nie zmienił. W połowie dystansu - Skrzypulec z Ogar nawet wysunęły się na prowadzenie, ale Włoszki szybko skontrowały i to one wygrały. Przewaga nad naszymi była kilkusekundowa.

Dzięki udanej niedzieli Polki przesunęły się z 17. na 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Strata do 10. obecnie ekipy Izraela wynosi tylko 3 punkty. Prowadzą Brytyjki, przed Australijkami i Holenderkami.

Poniedziałek jest dniem wolnym. We wtorek i środę kolejne wyścigi. Ten najważniejszy - medalowy - w piątek.

Więcej o: