Wojtyra: Szanse na dobre miejsce maleją

Kolejny słabszy start Małgorzaty Wojtyry (BoGo Szczecin). Dopiero 12. miejsce w wyścigu na 3 km i spadek w klasyfikacji po 4 konkurencjach omnium.
Po pierwszym dniu rywalizacji i wspaniałej jeździe w wyścigu punktowym szczecinianka zajmowała wysokie 6. miejsce. Niestety, kiepsko pojechała na 3 km (wyścig na dochodzenie) i nie tylko przegrała w bezpośredniej rywalizacji z Belgijką Jolien D'Hoore, ale też wykręciła 12. czas konkurencji. Najlepsze ponownie były walczące o triumf Brytyjka Laura Trott i Amerykanka Sarah Hammer, która była aż o 16 sekund lepsza od Polki.

Polka spadła w rankingu - po 4 z 6 konkurencji - na 9. miejsce, z dorobkiem 36 punktów. Szansa na dogonienie czołówki wydaje się nierealna. Gdyż walczące o 3. miejsce Kanadyjka Tara Whitten i Australijka Edmondson mają 21 oczek.

W sesji popołudniowej Wojtyra pojedzie jeszcze swój ulubiony scratch, czyli wyścig na tzw. kreskę oraz w czasówce na dystansie 500 metrów. Aby myśleć o poprawie miejsca nie może pozwolić sobie już na momenty słabości.