Sport.pl

Wyścig medalowy nie dla szczecińsko-gdańskiej osady

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) z Jolantą Ogar (AZS Gdańsk) zostaną sklasyfikowane na 12. miejscu w klasie 470 podczas żeglarskich zmagań olimpijskich
W środę rozegrano dwa wyścigi eliminacyjne (w sumie było ich dziesięć). Po ośmiu startach Polki zajmowały 13. lokatę i zachowywały szanse na udział w decydującym wyścigu. W nim nie miałyby szans na medal, ale przed rozpoczęciem igrzysk właśnie takie zadanie sobie założyły: chciały być wśród najlepszych, by mocnym akcentem zaznaczyć swój olimpijski debiut.

Nie udało się. Rywalki pływały równie dobrze, pilnowały swoich lokat. Zajmujące po 8 wyścigach szczęśliwą, dziesiątą pozycję Hiszpanki do ostatnich metrów dziesiątego wyścigu walczyły, by nie wypaść z "dogrywki". I choć zajęły w tym wyścigu 13. pozycję, to Skrzypulec z Ogar przypłynęły na metę na dziesiątym miejscu. To było za mało, by odrobić straty. Godzinę wcześniej dopłynęły do mety 11. Nie potrafiły powtórzyć sukcesu z szóstego wyścigu, gdy zajęły drugą lokatę i wtedy szanse na wyścig medalowy były bardzo realne.

W sumie Skrzypulec z Ogar siedem razy przypływały w drugiej dziesiątce (startowało 20 osad), w tym raz były ostatnie, a dwa razy pod koniec stawki. W klasyfikacji generalnej prowadzą Australijki (Jo Aleh, Olivia Povrie), przed Brytyjkami (Hannah Mills i Saskia Clark) i Holenderkami (Lisa Westerhof i Lobke Berkhout - w dziewiątym wyścigu były ostatnie). Dwie pierwsze osady zgromadziły taką samą liczbę punktów i kto lepiej wypadnie w piątkowym, decydującym wyścigu - zdobędzie olimpijskie złoto. O brąz pewnie powalczą Holenderki, Francuzki i Brazylijki. Początek wyścigu w piątek o godz. 14. Żeglarki w klasie 470 pokonują trasę ok. 62-67 minut.

Więcej o: