Wilki Morskie. Gracze z ekstraklasy i 217 cm. To da awans? ZDJĘCIA

Koszykarze King Wilków Morskich Szczecin rozpoczęli w październiku swój drugi sezon na poziomie drugiej ligi. Wzmocnieni doświadczonymi graczami mają silniejszy skład niż przed rokiem, kiedy do końca walczyli o utrzymanie się w lidze.
Najpoważniejsze nabytki to do zespołu mających na swoim koncie występy w ekstraklasie: skrzydłowego Pawła Kowalczuku i rozgrywającego Marcina Stokłosy.

- Pozyskaliśmy dobrych, doświadczonych zawodników i widać tego efekty. Pokonaliśmy m.in. drużynę, która w poprzednim sezonie była od nas lepsza [Księżak Łowicz - red.] - wyjaśnia skrzydłowy szczecinian Radosław Bojko. - Paweł i Marcin wprowadzają dużo doświadczenia do drużyny. To, że mamy najwyższego zawodnika w lidze [Piotr Wojdyr - 217 cm - red.], też na pewno pomaga.

Pierwszy mecz sezonu Wilki Morskie przegrały, ale dwa kolejne kończyły się już ich zwycięstwami. Z 5. punktami zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli II ligi. W efektownym stylu rozprawili się też w Pucharze Polski ze Stalą Ostrów Wielkopolski (88:68). W następnej rundzie tych rozgrywek zmierzą się 7 listopada w derbowym pojedynku z AZS Radex Szczecin.

- Jeśli podtrzymamy tę formę, mamy szansę na dłużej zadomowić się w czołówce i włączyć do walki o awans - mówi Marek Żukowski, trener zespołu, a zarazem wiceprezes klubu.

Szczeciński zespół pierwsze sukcesy święcił w rozgrywkach młodzieżowych. W 2010 r. Wilki Morskie cieszyły się ze srebrnego medalu mistrzostw Polski juniorów starszych. Część z tych utalentowanych zawodników wciąż gra w Szczecinie, a jednym z wyróżniających się jest Bojko.

- Jakieś oferty z innych drużyn były, ale uznałem, że w tym momencie pozostanie w Szczecinie będzie dla mnie najrozsądniejszym wyborem - mówi skrzydłowy. - Uważam, że nasz zespół jest perspektywiczny. Fajnie byłoby wywalczyć awans do pierwszej ligi własnymi siłami, a nie znaleźć się tam dzięki transferowi do innego klubu.

Najbliższy mecz Wilki zagrają w sobotę na wyjeździe. W pojedynku na szczycie zmierzą się z niepokonanym liderem tabeli - drużyną SMS PZKosz Władysławowo.