Kotwica nie jest już czerwoną latarnią ligi

TAURON BASKET LIGA. Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg wygrali po raz pierwszy w sezonie, pokonując Start Gdynię 78:71.
Borykająca się latem z problemami finansowymi Kotwica rozgrywki zaczęła koszmarnie, bo od czterech porażek z rzędu. W sobotę kołobrzeżanie odnieśli upragnione zwycięstwo.

Koszykarze Kotwicy rozpoczęli mecz kiepsko i do przerwy przegrywali czterema punktami. Za odrabianie strat skutecznie wzięli się w trzeciej kwarcie. Ostatnia, wygrana przez gospodarzy 20:14, przesądziła o końcowym rezultacie.

W barwach Kotwicy świetny mecz zaliczyli Amerykanie. Sean Mosley zanotował double-double (15 punktów i 10 zbiórek), wysoko zapunktowali Corey Jefferson (18 pkt.) i Grzegorz Arabas (17 pkt.). W ekipie gości najlepszy był Izraelczyk Robert Rothbart (21 pkt. i 7 zbiórek).

Kolejny bardzo ważny - i prestiżowy - mecz koszykarze Kotwicy zagrają za tydzień. W wyjazdowym pojedynku zmierzą się w derbach Pomorza Zachodniego z AZS-em Koszalin.