W Bełchatowie nie tylko Pogoń pokazała się dobrej strony

Piłkarze zagrali w poniedziałek, a od piątku do niedzieli w tym mieście trwał ogólnopolski turniej dziennikarzy w siatkówce - PGE Press Ball 2012. Reprezentacja Szczecina zajęła 5. miejsce.
Przed rokiem szczecińscy dziennikarze zajęli w Bełchatowie 4. lokatę, więc w piątek wyjechali z mocnym postanowieniem, by poprawić pozycję. W turnieju wystąpiło 14 zespołów podzielonych na 4 grupy. Z każdej do półfinałów awansował tylko zwycięzca.

Tak się złożyło, że w grupie B Szczecin o prymat grał z drużyną portalu Po Bloku. Mecz miał dramatyczny przebieg - szczecinianie byli bardzo blisko zwycięstwa, ale to rywalom dopisało więcej szczęścia w tie-breaku. Przeciwnicy podbili po prostu więcej ataków naszych graczy, a sami wykazali się lepszą skutecznością. Decydującego seta Po Bloku wygrał 15:13 i to on cieszył się z awansu. Później zajął 4. miejsce. Turniej - po raz drugi z rzędu - wygrał Portal Płock, wicemistrzem znów portal Volley24.pl.

W grupie grały też zespoły Strefy Siatkówki (panie) i Przeglądu Sportowego. W obu spotkaniach Szczecin nie miał kłopotów ze zwycięstwami. Podobnie w rywalizacji o miejsca 5-8. Zwycięstwo z Mediami Kielce, a później z Pulsem Biznesu zapewniły 5. pozycję. Bilans 4 wygranych i 1 porażki nie jest zły, ale... mógł być lepszy.

Na osłodę pozostała dobra zabawa, setki przeprowadzonych rozmów o potencjale siatkówki w naszym regionie i perspektywach klubów ligowych. Nie obyło się również bez dopilnowania, by obsługa hotelowa zapewniła piłkarzom Pogoni (przyjechali do Bełchatowa kilka godzin po wyjeździe dziennikarzy) wszystko, co potrzebne do zwycięstwa.

W reprezentacji Szczecina zagrali: Wojciech Taczalski ("Kurier Szczeciński"), Andrzej Szkocki, Rafał Kuliga, Marcin Dworzyński ("Głos Szczeciński), Łukasz Kolasa (Polskie Radio Szczecin), Krzysztof Brylowski (portal ligowiec.net/TVP Szczecin), Jakub Lisowski (Gazeta Wyborcza Szczecin). Kierownikiem zespoły był Marek Szandurski.

Wyjazd nie doszedłby do skutku, gdyby nie wsparcie sponsorów. Pomocy udzielili: Zakłady Chemiczne Police, BOŚ Bank, Espadon, Pro-Ogrzewanie, Zet-Trans.