Wielka Wisła zatrzymana! Remis szczypiornistów Pogoni [ZDJĘCIA]

W ćwierćfinale Pucharu Polski piłkarze ręczni ze Szczecina sprawili niespodziankę remisując z faworyzowaną Wisłą Płock. Wyrównującą bramkę rzucił Jacek Wardziński w ostatniej akcji meczu.
Szczecinianie źle rozpoczęli mecz, choć nie wszyscy. Po paru minutach goście prowadzili już 4:0, a mogli wyżej, jednak bardzo dobrze spisywał się bramkarz Pogoni Tomislav Stojković. On i Eugeniu Andrejew (w drugiej połowie) zasłużyli na szczególną pochwałę - wiele razy zatrzymując ataki płocczan i dając nadzieję na dobry wynik.

Wisła prowadziła przez większość meczu, ale pogoniarze walczyli, nie poddawali się. W 55. minucie wyszli nawet na prowadzenie 24:23. Bramkę rzucił Veselin Chakmakov. Bułgar rzadko w tym sezonie pojawiał się na boisku, ale wczoraj miał swój dzień.

Goście szybko jednak odpowiedzieli i w końcówce znów prowadzili. Wydawało się, że wygrają, ale Andrejew odbił kilka piłek, a Jacek Wardziński - wcześniej zmarnował kilka rzutów - w ostatniej akcji (sekundy przed ostatnim gwizdkiem) celnie trafił do siatki Wisły.

- Dziś stanowiliśmy zespół i właśnie zespołową grą, a nie indywidualnościami osiągnęliśmy ten sukces - podkreślał Piotr Frelek, rozgrywający Pogoni. - Widać w naszej grze duży progres, ale trzeba go potwierdzić w kolejnych meczach ligowych.

Już w 22. minucie czerwoną kartką ukarany został (za brzydki faul) Zbigniew Kwiatkowski. Kołowy Pogoni do ostatniego lata grał w Wiśle i oczekiwano po nim dobrego występu w PP. Wcześniej kontuzji doznał inny kołowy Nenad Marković i drużyna do końca grała tylko z jednym specjalistą od gry na kole - Patrykiem Walczakiem.

Rewanż z Wisłą w Płocku - 13 grudnia. Zwycięzca dwumeczu awansuje do turnieju finałowego z którego niewiele już do europejskich pucharów.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 26:26 (11:14)

Pogoń: Stojković, Andrejew - Frelek 4, Chakmakov 4, Marković 3, Bruna 3, Zydroń 2, Biały 2, Wardziński 2, Jedziniak 2, Zaremba 1, Konitz 1, Walczak 1, Krupa 1. Najwięcej dla Wisły - Kubisztal i Kavas po 5.