Filip Zaborowski złotym medalistą w MP w Ostrowcu

Pływak MKP Szczecin wygrał wyścig na 400 m kraulem podczas pierwszego dnia mistrzostw na krótkim basenie.
Zaborowski - czas 3:44,69 - wyprzedził kolegę ze szkoły (Centrum Kształcenia Sportowego - SMS Szczecin) - Marcina Kaczmarskiego (oficjalnie KSZO Ostrowiec), który zdobył srebrny medal, a do Filipa stracił prawie sekundę. Trzeci był Filip Bujoczek (Śląsk Wrocław) - najlepszy w eliminacjach. Medaliści są z rocznika 1994. Ostatni w finale był rok młodszy Paweł Furtek (MKP) - 3:50,71. Dopiero 12. czas eliminacji wypłynął Mateusz Sawrymowicz (MKP).

I to tyle z medali MKP w pierwszym dniu mistrzostw, ale nie ostatnie akcenty szczecińskie. Dwa medale wywalczyła Zuzanna Chwadeczko, która w mistrzostwach reprezentuje Lubliniankę, ale uczy się i trenuje w SMS Szczecin. Chwadeczko była brązową medalistką na 200 m stylem zmiennym oraz srebrną na 50 m klasykiem.

W tej pierwszej konkurencji startowała również Katarzyna Baranowska, do której wciąż należy rekord Polski seniorów. W eliminacjach popłynęła w czasie 2:23,23, czyli o 14 sekund wolniejszym od rekordowego występu w Debreczynie w 2007. Czas Zuzy - 2:15,51.

Aleksander Danielewski na 200 m stylem grzbietowym oraz Anna Mikołajczak (oboje MKP) na 200 m stylem motylkowym zajęli 7. miejsca w finałach. Najlepszym grzbiecistą został Radosław Kawęcki, który kilka dni wcześniej zdobył złoto w MŚ w Stambule.