Pływackie mistrzostwa Polski w Ostrowcu pod znakiem sukcesów "szczecińskich" gospodarzy

Zimowe MP na krótkim basenie potwierdzają, że czym dłuższy dystans, tym lepiej trenować w Szczecinie.
Zacznijmy od najbardziej medalodajnego wyścigu dla MKP Szczecin. W rywalizacji na 1500 m triumfował Mateusz Sawrymowicz (25 lat), wyprzedzając Filipa Zaborowskiego (18) i Pawła Furtka (17). Wszyscy przepłynęli poniżej 15 minut, ale czas "Sawryma" to 14:41 minuty, a pozostałej dwójki był gorszy o 15 i 16 sekund.

Tuż za podium Marcin Kaczmarski z KSZO Ostrowiec, który jednak trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. Kaczmarski i tak musi być zadowolony, bo w wyścigu na 800 m wygrał (bijąc rekord Polski 18-latków - 7:45,18) z Zaborowskim (sekundę gorzej) i Furtkiem (trzy sekundy gorzej). Na tym samym dystansie najlepsza wśród kobiet była Donata Kilijańska, która także reprezentuje KSZO, ale trenuje i uczy się w SMS Szczecin. Donata była najlepsza również na 400 m kraulem.

Dwa srebrne medale wywalczył Oskar Krupecki - na 100 i 200 m stylem motylkowym. Na tym pierwszym dystansie 8. był Roger Kurant z SMS, ale w barwach KSZO. Druga na 200 m stylem klasycznym była Paulina Zachoszcz (MKP).

Teraz o brązowych medalistach:

- sztefata 4x100 stylem zmiennym w składzie Aleksander Danielewski, Krupecki, Marcin Hulbój i Dawid Zieliński

- Zieliński na 100 m stylem dowolnym

Oraz Zuzanna Chwadeczko z Lublinianki, która podobnie jak Kilijańska i Kaczmarski uczy się w SMS.

W finale A była jeszcze Agnieszka Podlecka, ale w wyścigu na 50 m grzbietem zajęła 6. lokatę.