Kotwica wygrywa i ucieka z ostatniego miejsca w tabeli

EKSTRAKLASA KOSZYKARZY. Kołobrzeżanie przerwali serię czterech porażek z rzędu, ale jak to mieli ostatnio w zwyczaju słabo zagrali w trzeciej kwarcie.
Goście prowadzili w Kołobrzegu tylko raz - 2:0 po rzucie Jakuba Dłoniaka w 2. minucie gry. Pierwsza kwarta wyrównana, ale z małą przewagą gospodarzy. W drugiej Kotwica szalała - stopniowo budowała dużą przewagę i w 19. minucie prowadziła nawet 54:33 (po rzucie Demetriusa Browna).

Duża przewaga musiała rozkojarzyć podopiecznych Tomasza Mrożka, bo ci znów przysnęli w trzeciej kwarcie. Tarnobrzeżanie odrabiali straty, a po rzucie Dłoniaka na początku czwartej odsłony przegrywali tylko 64:65. Dobrze, że "Czarodzieje z wydm" znów zaczarowali przeciwników, odskoczyli na 6-8 punktów i taką przewagę utrzymywali do końca. Mieli na parkiecie więcej argumentów - po stronie gości groziło dwóch zawodników, po stronie Kotwicy trzech. Świetną zmianę w meczu z Jeziorem dał Grzegorz Arabas, ale i pozostała trójka rezerwowych rzuciła niewiele mniej punktów niż gracze podstawowi. Nie ma to większego znaczenia, bo ze zwycięstwa cieszył się cały zespół.

Kotwica przeskoczyła Start Gdynię i jest na 11. pozycji. W następną sobotę zagrają z Prokomem w Gdyni.

Kotwica Kołobrzeg - Jezioro Tarnobrzeg 86:77

Kwarty: 24:21, 30:16, 11:25, 21:15

Kotwica: Brown 17, Mosley 14 (1), Rajewicz 7, Han 5 (1), Złoty 2 - Arabas 24 (3), Niedźwiedzki 10, Zyskowski 4, Jefferson 3.

Najwięcej dla Jeziora - Jakub Dłoniak 24 i Xavier Aleksander 16.