Sport.pl

Dwa złota ostatniego dnia pływackich mistrzostw Polski w Ostrowcu

Z reprezentantów MKP Szczecin na najwyższym stopniu podium stała Paulina Zachoszcz (100 m stylem klasycznym) oraz męska sztafeta 4x200 m kraulem.
Panowie płynęli w składzie Filip Zaborowski, Paweł Furtek, Oskar Krupecki oraz Dawid Zieliński. Prowadzili od początku, ale dopiero ostatnia zmiana (Zielińskiego) pozwoliła im na spokojną wygraną. Do rekordu Polski szczecinianie się nie zbliżyli, ale i tak cieszyli się z prestiżowego zwycięstwa.

W sobotę jeszcze jeden medal dorzucił do dorobku MKP - Dawid Zieliński, trzeci w konkurencji indywidualnej 4x200 m stylem dowolnym. Na tym dystansie 5. był Zaborowski, a 7. Marcin Kaczmarski. Ten ostatni reprezentował KSZO Ostrowiec, ale uczy się i trenuje w SMS Szczecin. Z tego też względu w Szczecinie cieszymy się też sukcesem Zuzanny Chwadeczko (Lublinianka, SMS Szczecin), która wygrała na 400 m stylem zmiennym. Zuza ma 17 lat i popłynęła o 12 sekund gorzej od Katarzyny Baranowskiej, gdy ta w 2007 r. w ME w Debreczynie biła rekord Polski (4:31,89). Baranowska z tej konkurencji zrezygnowała w MP. Ostatniego dnia walczyła na 200 m kraulem i przepadła w eliminacjach.

Miejsca w finale A pływaków MKP, ale poza podium:

200 m klasykiem - 5. Maciej Hulbój

100 m grzbietem - 7. Aleksander Danielewski

200 m grzbietem - 4. Zuzanna Przesnek, 6. Agnieszka Małecka

50 m motylkiem - 4. Oskar Krupecki

4x100 zmiennym - 4. MKP - Maja Ryczak, Joanna Mizak, Paulina Zachoszcz, Zuzanna Przasnek