Kotwica wygrywa w wielkich koszykarskich derbach regionu

TAURON BASKET LIGA. Kotwica Kołobrzeg niespodziewanie pokonała we własnej hali koszalińskich akademików 88:76 w debrowym meczu 17. kolejki koszykarskiej ekstraklasy
Pomimo przewagi własnej hali, "Czarodzieje z Wydm" nie byli faworytami sobotniego starcia. Przed pojedynkiem z odwiecznymi rywalami kołobrzeżanie zajmowali 11. pozycję w tabeli z 5 punktami straty do AZS-u. Co więcej, w znakomitej formie znajdował się ostatnio Darrell Harris. Center koszalińskiej drużyny trzy tygodnie przed zakończeniem głosowania kibiców z całej Polski jest w pierwszej piątce TBL na tegoroczny Mecz Gwiazd.

Mimo to od pierwszych minut pojedynku to gospodarze dyktowali warunki na parkiecie. Już do przerwy Kotwica wypracowała sobie 15-punktową przewagę, której już nie roztrwoniła. Znakomicie dysponowane trio Sean Mosley - Corey Jefferson - Grzegorz Arabas niepodzielnie rządziło na parkiecie, w całym spotkaniu zdobywając aż 66 punktów. Gościom nie pomógł nawet Harris, mimo swoich 17 punktów i 8 zbiórek.

Dzięki wygranej Kotwica złapała kontakt punkowy z wyżej notowanymi zespołami. AZS jest natomiast 6. w tabeli. W następnej kolejce nasze zespoły zmierzą się z 2. w stawce Stelmetem Zielona Góra (AZS) i 8. Polpharmą Starogard Gdański (Kotwica).

Kotwica Kołobrzeg - AZS Koszalin 88:76 (20:15, 25:15, 16:19, 27:27)