Zbigniew Kwiatkowski: Zerwałem umowę z Pogonią. Klub: Jesteś naszym zawodnikiem

PIŁKA RĘCZNA. Kwiatkowski był transferem last minute przed sezonem 2012/13. Gaz-System Pogoń ściągał byłego reprezentanta kraju z Płocka i ogromnie na niego liczył.
Kołowy grał jednak mało, źle i nie pokazywał - na parkiecie - by wracał do formy. W końcu trener Rafał Biały coraz rzadziej wpuszczał go na boisko, a zaczął stawiać na młodego i ambitniejszego Patryka Walczaka. W ostatnich tygodniach Kwiatkowski nie grał i nie trenował. Przesłał do klubu zwolnienie lekarskie. Przedłużał je. Nieoficjalnie mówiło się, że strony rozejdą się bez żalu.

- Klub nie wywiązywał się z kontraktowych ustaleń finansowych, dlatego postanowiłem jednostronnie zerwać umowę - powiedział Zbigniew Kwiatkowski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - Szukam nowego klubu.

W Szczecinie zaskoczenie.

- Zbigniew Kwiatkowski jest naszym zawodnikiem - zaznaczył Rafał Biały. Odesłał do oficjalnego stanowiska klubu.W nawiązaniu do informacji prasowych pojawiających się w mediach dotyczących zerwania kontraktu przez Zbigniewa Kwiatkowskiego, Zarząd Klubu oświadcza iż Zbigniew Kwiatkowski w dalszym ciągu jest zawodnikiem Klubu i nie ma podstaw prawnych do jednostronnego zerwania kontraktu z winy Pracodawcy. Jednocześnie Zarząd Klubu przesłał stosowne dokumenty do Kancelarii Prawnej celem weryfikacji kontraktu i dokumentów finansowo - prawnych posiadanych przez Klub. Oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane w poniedziałek