Wilczyce wygrały, Wilki wygrali i przegrali. W sumie klub ma to, co chciał

KOSZYKÓWKA. Zespół mężczyzn King Wilki Morskie Szczecin przystąpi do play-offów z 1. pozycji, zespół pań - Wilczyce - znów jest drugi w tabeli.
Zawodniczki Krzysztofa Koziorowicza przed tygodniem przegrały u siebie z Ostrovią, więc takie podrażnione pojechały w niedzielę do Siedlec. - Musimy być ostrożni, bo rywalki też walczą o awans, o czym świadczą transfery. Jedziemy tam jednak odkuć się za porażkę z Ostrowem - zapowiadał szkoleniowiec.

I tak było. Wilczyce od 2. minuty przeważały na parkiecie (pierwsze punkty rzuciła drużyna MKK), ale dopiero od 27. minuty zaczęły grać skuteczniej i mądrzej. W końcówce trzeciej kwarty przegrywały nawet 43:48, ale na finiszu odsłony rzuciły 7 punktów z rzędu.

Po 3 minutach ostatniej kwarty prowadziły już 59:50. MKK trzykrotnie zmniejszał straty do 4 oczek, ale wtedy rywalki próbowały stosować taktykę fauli taktycznych, jednak na wysokości zadania stanęła Paulina Gajdosz, która pewnie trafiała rzuty osobiste.

MKK Siedlce - King Wilczyce Szczecin 67:74

Kwarty: 19-22 14-13 15-15 19-24

Wilczyce: Sosnowska 18 (3), Radwan 17 (2), Kotnis 13 (1), Gajdosz 10, Stasiuk 8, Wojdalska 4, Kędzia 0, Maruszczak 0, Oses 0.

Ich klubowi koledzy przegrali drugi mecz w sezonie. W niedzielę ulegli Treflowi II Sopot. O porażce mężczyzn przesądziły dwie sprawy - słabo rozegrana ostatnia kwarta, w której gospodarze odrobili wcześniej poniesione straty i wyszli na kilkunastopunktowe prowadzenie. Szczecinianie próbowali walczyć, ale zawodziła skuteczność. Druga ważna sprawa - to brak w składzie trójki najbardziej doświadczonych zawodników Marcina Stokłosy, Piotra Pluty i Pawła Kowalczuka. Także pozostali liderzy grali mniej. Dlaczego? Byli oszczędzani, bo dzień wcześniej (w sobotę) zapewnili drużynie wygraną nad GTK Gdynia. Zwycięstwo przesądziło, że Wilki do play-offów przystąpią z 1. pozycji. W Sopocie grali więc bez większej presji wyniku.

GTK Gdynia - King Wilki Morskie Szczecin 79:92

Kwarty: 14:28, 18:16, 24:22, 23:26

Wilki: Wojdyr 28, Bojko 24, Stokłosa 15 (3), Knowa 7 (1), Koziorowicz 4, Adamkiewicz 4, Milczyński 4, Dobriański 2, Nowacki 2, Stopierzyński 2, Kujawski 0, Uleryk 0.

Trefl II Sopot - Wilki Morskie 73:62

Kwarty: 18-19 11-12 23-18 21-13

Wilki: Milczyński 14, Nowacki 13 (1), Koziorowicz 12 (4), Stopierzyński 12 (2), Wojdyr 5, Kujawski 4, Bojko 2, Knowa 0, Uleryk 0, Adamkiewicz 0.