Wiosenne występy Pogoni Women zagrożone

PIŁKA NOŻNA KOBIET. Odchodzą zawodniczki, coraz częściej słyszeć o dużych problemach finansowych, miasto pominęło klub w ?promocyjnych? dotacjach. Nic więc dziwnego, że rozważany jest pomysł wycofania drużyny z rozgrywek.
Po rundzie jesiennej Pogoń Women zajmuje 5. miejsce w ekstraklasie. Zachowuje szanse na brązowy medal, spadek raczej drużynie nie grozi. Pytanie, czy piłkarki będą wiosną grać. Dochodzą informacje, że zespół wycofa się z rozgrywek. Problemy się nawarstwiały, długi są, klub nie uzyskał wsparcia z miasta, które dzieliło pieniądze na piłkarskie kluby (w wymaganym czasie działacze nie złożyli kompletu dokumentów), a to miasto było najważniejszym sponsorem PW. O tym, że jest źle, świadczą też kadrowe osłabienia - jedna z liderek, Daria Kasperska, zdecydowała się przenieść do Raciborza, a działacze nie mieli nawet sił, by blokować umowę Patrycji Balcerzak z Medykiem Konin (zawodniczka po pierwszym meczu tego sezonu wyjechała ze Szczecina, prawdopodobnie namówiona przez byłego selekcjonera kadry. Rozmowy, by sprawę rozwiązać polubownie, nie przynosiły efektów, a kilka dni temu PZPN rozwiązał umowę Balcerzak z PW - decydowały złe zapisy w kontrakcie.

- Nie podjęliśmy decyzji o wycofaniu z rozgrywek - zaznacza Leszek Drozdowski.

Wiceprezes o sytuacji za wiele nie chce mówić. Ale głos ma tak smutny, że...

- Nie wiem, czy zagramy. Naprawdę robimy wszystko, co w naszych możliwościach, by do rundy wiosennej przystąpić. Uważam, że kadrowo nie wyglądamy źle. Nie jest to zespół na spadek, ale może pierwsza trójka będzie poza zasięgiem. O miejsca 4.-6. możemy jednak z powodzeniem powalczyć - mówi Drozdowski.

Nie sygnalizuje, kiedy rozjaśni się niebo nad klubem. Nie ma też terminu, do którego będą trwały poszukiwania sponsorów, wsparcia. Razem z trenerem Mariuszem Misiurą próbują ratować klub przed zakończeniem działalności.

Pogoń Women rozgrywa 3. sezon w ekstraklasie. Dwa poprzednie kończyła na 4. miejscu. Była też trzy razy w finale Pucharu Polski.

Wiosna u pań ma rozpocząć się 23 marca.