Politechnika wygrała derby. Do play-offów przystąpi z 4. pozycji

EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZNYCH. ?Niesamowite, elektryzujące Derby Pomorza Zachodniego! Emocjami z tego meczu można by obdzielić kilka spotkań. Zawodniczki, kibice i niestety... sędziowie stworzyli nerwowe, ale niezapomniane widowisko? - opisuje oficjalna witryna koszalińskiego klubu.
Jesienią w Szczecinie pogoniarki wygrały 24:22. Politechnika prowadziła przez większość meczu (chwilami wysoko), ale źle zagrała w końcówce meczu. Szczecinianki na wysokim poziomie adrenaliny - zawziętością i walką - przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Rewanż zapowiadał się równie znakomicie, bo i stawka była wysoka. Kto wygrywał - praktycznie zapewniał sobie 4. pozycję po rundzie zasadniczej, czyli atut boiska w ćwierćfinale play-off. Widmo ciężkiego wyjazdowego spotkania w Gdyni zmuszał koszalinianki do ekstramobilizacji. I podopieczne Gienadija Kamielina zagrały skuteczniej.

W pierwszej połowie dwukrotnie wychodziły na prowadzenie czterema bramkami. Po zmianie stron też częściej prowadziły. Ale o wszystkim znów rozstrzygała końcówka. W 50. minucie był jeszcze remis 20:20, a na dwie minuty przed końcem - 24:24. Wtedy na ławkę kar odesłana została Aleksandra Kobyłecka, najszybsza rozgrywająca Politechniki. Obóz koszalinianek zagrzał się, ale sędziowie nie zmienili decyzji.

Tatiana Bilenia rzuciła 25. bramkę, ale Pogoń miała dużo czasu na wyrównanie. Duże były też nerwy i ta sztuka się drużynie nie udała, a bramka Sylwii Matuszczak rozstrzygnęła mecz.

"Jak przystało na mecz derbowy, emocje były niesamowite. Nie tylko na parkiecie. Na trybunach swoje "pupilki" dopingowali nie tylko koszalinianie, ale również grupa ok. 20 kibiców ze Szczecina. Było barwnie, głośno, kulturalnie i co najważniejsze - w przyjacielskiej atmosferze. Cieszy fakt, że koszaliński Klub Kibica wsparli w ostatnich dwóch minutach pozostali kibice. Oszałamiający doping ponad tysiąca osób dodał dziewczynom skrzydeł i wszystko zakończyło się happy-endem" - podkreśla klubowa witryna Politechniki.

Mecz został rozegrany awansem, bowiem w sobotę Politechnikę czeka mecz ćwierćfinałowy w europejskim Challenge Cup w Czechach.

Politechnika Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 26-24 (16-12)

Politechnika: Szywierska - Matuszczyk 7, Lisewska 6, Kobyłecka 4, Muchocka 2, Bilenia 2, Koprowska 2, Odrowska 2, Dworaczyk 1, Chmiel 0, Dąbrowska 0.

PB: Płaczek, Adamska - Cebula 6, Jaszczuk 5, Kurianowicz 3, Głowińska 3, Stachowska 2, Sabała 2, Agowa 2, Jakubowska 1, Piontke 0, Pasternak 0, Piatrova 0.