Chemik Police w finale I ligi siatkarek

Policzanki wygrały trzeci mecz rywalizacji z AZS Kraków. W sobotę na wyjeździe stoczyły dramatyczny bój o sukces.
U siebie Chemik wygrał dwukrotnie bardzo pewnie (bez straty seta), więc pewny swego jechał do Krakowa. Nie po łatwe zwycięstwo, ale po awans. Spotkanie nr 3 zaczęło się tak, jak wyglądała rywalizacja w Policach. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza grały świetnie, a krakowianki nie potrafiły zrobić krzywdy przyjezdnym.

Druga partia też dla Chemika, ale już po większej walce. Może ten udany początek popsuł koncentrację w szeregach Chemika, bo w 3. secie AZS walczył na całego, a policzanki już nie miały kontroli. Od stanu po 16 akademiczki uzyskały przewagę 2-3 punktów i utrzymały ją do końca. Kolejna odsłona jeszcze dramatyczniejsza, choć w końcówce Chemik prowadził 22:20. Po chwili był jednak remis po 24, a w kluczowych akcjach zablokowane zostały Vesna Jovanović i Izabela Kowalińska.

Tie-break - na szczęście - już bez historii. Policzanki błyskawicznie odnalazły swój rytm (4:0) i niezagrożone wygrały seta i mecz 3:2.

W następny weekend rozpocznie się finał. Rywalem Chemika będzie Jedynka Aleksandrów, która wyeliminowała w trzech meczach KSZO Ostrowiec.

AZS Kraków - Chemik Police 2:3

Sety: 9:25, 21:25, 25:23, 28:26, 5:15

Chemik: Muhlsteinova, Jovanović, Mróz, Mirek, Raczyńska, Kowalińska oraz Krzos (libero) - Zielińska, Rabka, Soter.

II liga siatkarek: Piast Netto Szczecin - Joker Świecie 3:2. Drugi mecz w niedzielę o 12 w hali SDS przy ul. Wąskiej.

II liga siatkarzy: Krispol Września - Morze Bałtyk Szczecin 3:0. Drugi mecz w niedzielę o 12.