AZS Koszalin z Treflem Sopot w ćwierćfinale Tauron Basket Ligi

EKSTRAKLASA KOSZYKARZY. Akademicy mają udaną drugą rundę - w grupie 7-12 zajęli 1. miejsce (7.) i w play-off zagrają z Treflem. Będzie okazja do rewanżu za finał tegorocznego Pucharu Polski.
W niedzielę rozegrano ostatnie spotkania w drugim etapie rozgrywek ekstraklasy, czyli w grupach 1-6 i 7-12. Ekipy z Zachodniopomorskiego - AZS i Kotwica Kołobrzeg - grały w dolnej połówce. W swych ostatnich występach AZS wygrał w Radomiu 74:63, a Kotwica uległa w Tarnobrzegu Jezioru 76:83.

Tym samym kołobrzeżanie zostaną sklasyfikowani na ostatniej pozycji w tabeli, ale z ekstraklasy nie spadają, bo rozgrywki są kontraktowe (zamknięte).

Lepiej spisali się akademicy z Koszalina, którzy zajęli 7. miejsce w tabeli i zagrają w play-off. Powtórzyła się historia z poprzedniego sezonu. Rywalem AZS w ćwierćfinale będzie Trefl Sopot, który pokonał koszalinian w finale Pucharu Polski.

Terminarz spotkań: 1. mecz - 28 kwietnia (niedziela), 2. - 30 kwietnia (wtorek), 3. - 3 maja (piątek), 4. - 5 maja (niedziela), 5. - 8 maja (środa). Gra się do 3 zwycięstw. Pierwsze dwa i ewentualny 5. mecz w Sopocie.