Pogoń Baltica - skuteczny rewanż. Będą mecze o 5. miejsce

qaz
27.04.2013 , aktualizacja: 27.04.2013 19:28
A A A
Monika Stachowska z Pogoni to jedna z kadrowiczek, które zagrają w turnieju

Monika Stachowska z Pogoni to jedna z kadrowiczek, które zagrają w turnieju (Fot. Łukasz Wądołowski / Agencja Gazeta)

EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZNYCH. Szczecinianki musiały pokonać w sobotę różnicą minimum 5 bramek Olimpię Nowy Sącz, by grać o 5. miejsce na koniec sezonu. Wygrały ósemką.
W Nowym Sączu mecz się dla PB nie układał zbyt dobrze, w pewnym momencie Olimpia prowadziła już 9 bramkami. W ostatnich minutach szczecinianki zniwelowały przewagę do 4 bramek i dało to nadzieję na udany rewanż na ich parkiecie.

I tak było. Od początku Pogoń przeważała, szybko nawet już prowadziła 9:4, ale do przerwy przyjezdne jeszcze walczyły. Zaraz po zmianie stron było tylko 14:12 dla Pogoni, jednak od tego momentu zarysowała się zdecydowana przewaga pogoniarek, które stopniowo powiększały różnicę i wygrały niezagrożone.

Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 32:24 (14:11)

PB: Płaczek, Adamska - Stachowska 8, Cebula 6, Głowińska 5, Agova 3, Piontke 2, Jaszczuk 2, Kurianowicz 2, Pasternak 2, Jakubowska 1, Sabała 1, Kucharska 0, Rostankowska 0.

W dwumeczu o 5. miejsce PB zagra z KPR Jelenią Górą, który w drugiej parze rywalizacji o miejsca 5-8 był niespodziewanie lepszy od KSS Kielce (remis i wygrana). To dobry przeciwnik dla Pogoni, która dwukrotnie pokonała jeleniogórzanki w rundzie zasadniczej.