King Wilki Morskie Szczecin z awansem do I ligi koszykarzy [ZDJĘCIA]

Szczecinianie pokonali w niedzielę ekipę SMS Władysławowo i wygrali drugoligowe rozgrywki.
W finale play-off zagrały dwa najlepsze zespoły rundy zasadniczej, ale raczej spodziewano się rozstrzygnięcia w dwóch meczach. Młodzież z SMS za nic jednak nie chciała odpuścić, choć "wróbelki" ćwierkały, że nie będzie im zależeć na awansie, bo większość zdaje w tym roku maturę, czyli kończy przygodę ze sportowym liceum. Ploteczki okazały się fałszywe - utalentowani chłopcy walczyli. Już w pierwszym meczu finału walczyli na całego i gdyby nie dobra skuteczność liderów Wilków (przede wszystkim Piotra Pluty), zapachniałoby sensacją. Ten pierwszy bój udowodnił jednak, że rywalizacja może potrwać trzy spotkania. I tak się stało, bo młodość SMS wzięła w środę górę nad doświadczeniem Wilków Morskich.

Trzeci mecz to już jednak loteria. Nadal większe szanse dawano Wilkom, ale już nie tak szybko. Szczecinianie prowadzili od początku, mieli dużą przewagę na zbiórkach, ale nie mogli odjechać rywalom. Wszystko zmieniła trzecia kwarta. Wilki zagrały z zębem w obronie i skutecznie w ataku. Przewaga rosła z każdą akcją i w 28. min wynosiła 24 pkt (72:48). Takiej przewagi gospodarze roztrwonić już nie mogli. Ostatecznie wygrali 88:72.

King Wilki Morskie Szczecin - SMS Władysławowo 88:72

Kwarty: 23:17, 20:24, 32:12, 13:19

WM: Bojko 20 (2), Pluta 19 (2), Stokłosa 15 (2), Wojdyr 14, Adamkiewicz 10, Nowacki 5 (1), Kowalczuk 3, Koziorowicz 2, Knowa 0, Kujawski 0, Milczyński 0, Stopierzyński 0.

Co dalej z zespołem? Ambicją działaczy jest stworzenie zespołu, który będzie walczył o ekstraklasę. Ale ostatnie wypowiedzi nie są już tak hurraoptymistyczne jak wtedy, gdy ogłaszano możliwą fuzję z AZS Radex Szczecin. Akademicy w I lidze się utrzymali, ale nie mają pieniędzy na grę. Zresztą w Szczecinie nie ma miejsca na dwóch pierwszoligowców. Teraz najlepsi gracze AZS dostaną propozycje gry w Wilkach, a miejsce klubu w lidze zostanie odsprzedane. Wzmocnienia do beniaminka też są przewidziane, ale... nie będzie ich tak dużo, bo Wilki Morskie muszą też zainwestować w sekcję kobiet (Wilczyce), która niedawno awansowała do ekstraklasy.