Sport.pl

Gwiazdy skoków narciarskich i siatkówki zagrają dla szczecińskiego hospicjum

Mecz Gwiazd (25 maja) będzie najważniejszym punktem tegorocznej akcji Stowarzyszenia ?Siatkarze dla Hospicjum?, które po raz szósty pomaga szczecińskiej placówce dla dzieci i dorosłych.
W 2013 r. stowarzyszenie przeprowadziło już kilka akcji. W lutym prowadzono licytacje pamiątek, które przekazali m.in. Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch. Uzyskano 6 tys. zł. Kolejnym projektem był turniej dealerów samochodowych i turniej w siatkówce na siedząco. Z obu wydarzeń zebrano 7 tys zł.

Co przed nami? 12 maja rozpoczną się aukcje Allegro (potrwają do 27 maja), na których będzie można wylicytować gadżety związane z siatkówką. 25 i 26 maja rozegrany zostanie turniej dla amatorskich drużyn. Na starcie stanie 15 ekip, a wpisowe wynosiło 500 zł. Wynosiło, bo organizatorzy zamknęli listę zgłoszeń bardzo szybko. Co ciekawe - w zawodach ma zagrać drużyna skoczków z Kamilem Stochem na czele.

Tegoroczny mistrz świata w skokach będzie też jedną z gwiazd 4. Meczu Gwiazd (25 maja) w hali SDS. Oprócz niego wystąpią inni kadrowicze reprezentacji Polski, a także siatkarki (Anita Kwiatkowska, Małgorzata Lis, Izabela Bełcik, Joanna Kuligowska, Dorota Ściurka, Katarzyna Mróz czy Joanna Mirek) i siatkarze (Daniel Pliński, Paweł Woicki, Piotr Lipiński, Marcin Wika, Krzysztof Śmigiel, Michał Peciakowski) znani z polskich parkietów. Trwają jeszcze rozmowy z innymi znanymi zawodnikami.

Bilety na Mecz Gwiazd będą dostępne na początku maja w siedzibie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Cena: 30 zł.