Polonia wygrywa z Podbeskidziem! Prezent dla Pogoni Szczecin

Ta porażka może podłamać walczących wiosną o uniknięcie spadku bielszczan. A jak jeszcze Pogoń wygra u siebie z GKS - sytuacja portowców będzie naprawdę dobra.
Polonia wiosną spisywała się równie słabo co Pogoń. Najczęściej przegrywała. Ale zdobyte jesienią punkty sprawiły, że spadek jej nie groził. I przed piątkowym meczem w stolicy dało się wyczuć zaniepokojenie w szczecińskim klubie i wśród sympatyków. Czy "Czarne Koszule" będą na tyle zmobilizowane, by urwać punkty zdeterminowanemu Podbeskidziu?

Niepewność wzrosła po pierwszej połowie. Tuż przed jej zakończeniem Podbeskidzie objęło prowadzenie. Po zmianie stron Polonia zagrała lepiej, trochę dopisało jej szczęście, a następnie zdobyła dwie bramki.

Co to oznacza? Pogoń ma nadal 3 punkty przewagi nad Podbeskidziem i 6 nad GKS Bełchatów. A w sobotę w Szczecinie mecz Portowców z GKS (godz. 13.30). Jeśli wygra Pogoń - będzie bardzo bliska utrzymania w elicie, jak wygra GKS - sytuacja jeszcze bardziej się skomplikuje niż jest teraz. Remis nikogo w zasadzie nie urządza, choć bardziej cierpieć będzie Bełchatów.