Justyna Raczyńska z Chemika w siatkarskiej reprezentacji

Piotr Makowski powołał 32 zawodniczki do kadry narodowej, która będzie przygotowywała się do turnieju World Grand Prix i mistrzostw Europy.
Makowski jest od niedawna selekcjonerem, więc pierwsze powołania mogły być zaskakujące. W większości postawił na sprawdzone siatkarki, ale w grupie są też nowe nazwiska. Jedną z nich będzie przyjmująca Chemika Police - Justyna Raczyńska, która jako jedyna ze starego składu Chemika ostała się po przyjściu trenera Mariusza Wiktorowicza i wielu innych zawodniczek. Raczyńska miała dobry, równy sezon zakończony awansem do elity.

W kadrze narodowej zabrakło za to miejsca dla Izabeli Kowalińskiej, atakującej Chemika, która w kadrze grała w ostatnich latach regularnie.

W tym roku reprezentacja Polski zagra w towarzyskim Pucharze Jelcyna (26-30 czerwca), turniejach World Grand Prix (kobieca Liga Światowa, 2 sierpnia - 1 września, w tym impreza w Płocku - 9-11 sierpnia), a na koniec wrześniowe ME w Niemczech i Szwajcarii. Polki zagrają w grupie z Serbią, Bułgarią i zwycięzcą barażu Rumunia - Czechy.

Pierwsze zgrupowanie kadry od 24 maja w Szczyrku. W tamtejszym COS-ie od lat są świetne warunki dla sportowców i kadrowiczki stale tam goszczą.