Sport.pl

Siatkarze ze skoczkami po raz szósty do Hospicjum

Z jednej strony siatki Daniel Pliński z Sebastianem Świderskim. Z drugiej Iza Bełcik z np. Kamilem Stochem. W sobotni wieczór w hali Szczecińskiego Domu Sportu odbędzie się szósty finał dorocznej imprezy ?Siatkarze dla Hospicjum?.
Mecz gwiazd, w którym co roku oprócz serwisów, rozegrań i zbić na światowym poziomie jest wiele zabawy, rozpocznie się o godz. 18. Drzwi SDS otwarte będą godzinę wcześniej.

- Bilety-cegiełki kosztowały 30 zł, o 10 zł taniej niż przed rokiem i sprzedały się w ciągu dwóch godzin - mówi Maciej Sośnicki, organizator akcji. - Tradycyjnie pierwszego seta gramy całkiem na poważnie.

Kolejne będą traktowane lżej, co nie musi oznaczać, że braknie w nich ciekawych zagrań.

W ubiegłym roku humorem tryskali szczególnie Mariusz Wlazły i Daniel Pliński (byli reprezentanci kraju, siatkarze Skry Bełchatów). Teraz na parkiecie SDS zobaczymy tylko tego drugiego.

Za to nowym gościem, który jeszcze nie grał dla hospicjum, ale SDS zna bardzo dobrze z racji dawnej rywalizacji przeciwko Morzu Szczecin w barwach Stilonu Gorzów czy Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, będzie Sebastian Świderski. Nie braknie stałych bywalców szczecińskiej imprezy: byłego rozgrywającego Morza Michała "Ecika" Peciakowskiego czy Piotra Lipińskiego. W ekipie skoczków przyjeżdżają poza Stochem mali rycerze siatkówki - bracia Jakub i Maciej Kotowie. Zespoły z ławek trenerskich poprowadzą trenerzy Mariusz Wiktorowicz (Chemik Police), Piotr Makowski (aktualny trener reprezentacji kobiet) i Adam Grabowski (trener mistrzyń Polski Atomu Trefla Sopot). Swymi umiejętnościami wszystkim zawodnikom i zawodniczkom służył będzie nieoceniony i przesympatyczny Jerzy "Hrabia" Mostowski - masażysta reprezentacji Polski, który przygodę z wielkim sportem zaczynał w Morzu prowadzonym m.in. przez trenera Huberta Wagnera.

Tradycyjnie po meczu gwiazdorzy przez kilkadziesiąt minut będą rozdawać autografy.

- Dla tych, którym nie udało się kupić wejściówek na mecz, mamy dobrą wiadomość. Gwiazdy będą rozdawały autografy w nowym salonie Amber Sport przy ul. Bohaterów Warszawy od godz. 11 - mówi Sośnicki.

Przed rokiem w ramach akcji Siatkarze dla Hospicjum na cele Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci udało się zebrać kwotę 130 tys. zł. W tym organizatorzy liczą na podobnej wielkości pomoc. Aby tak się stało, sukcesem muszą się zakończyć aukcje gadżetów sportowych. Można tam znaleźć 60 pamiątek od wybitnych sportowców: medale, koszulki, piłki z autografami, czy akcesoria narciarskie.Licytacje znajdziesz pod tym adresem