Dobry weekend szczecińskich futbolistów amerykańskich

Husaria odniosła czwarte zwycięstwo w I lidze i jest już pewna udziały w play-offach, a w II lidze swój mecz wygrali Cougars.
Husarze walczyli na wyjeździe z Bielawą Owls i wygrali 37:6 (0:0, 17:0, 7:0, 13:6). Po raz kolejny o sukcesie zadecydowała świetna postawa obrony, która nie dopuszczała do zagrożenia przed swoim polem punktowym.

- Zasłużyliśmy na zwycięstwo i pozycję lidera. Przed nami dwa trudne mecze, ale jesteśmy już bardzo blisko fazy pucharowej - mówił Marcin Kaim z Husarii, MVP meczu. - W pierwszej kwarcie zagraliśmy gorzej, ale zawsze wolniej wchodzimy w mecz. W następnych częściach gry bielawianie opadli z sił, przez co utracili swój największy atut, czyli grę biegową.

Punkty dla Husarii zdobyli: Marcin Kaim (12 za dwa przyłożenia), Piotr Kaczmarczyk (6 za przyłożenie), Maciej Młynarczyk (6), Tomasz Komosa (6), Przemysław Adamus (7 - 4 za podwyższenia, 3 za strzał z dystansu).

9 czerwca Husaria podejmie Tychy Falcons.

W II lidze Cougars Szczecin zanotowali cenną wygraną z Aniołami w Toruniu. Wygrali 21:19 (8:0, 7:7, 0:6, 6:6).

Dość szybko szczecinianie objęli prowadzenie 15:0, ale gospodarze nie zrezygnowali z walki i w czwartej kwarcie prowadzili 19:15. Cougars udało się jednak przeprowadzić skuteczną akcję ofensywną. Długo ją budowali, sukcesywnie zbliżali się do pola punktowego i ostatecznie Marcinowi Łodygowskiemu został do przebiegnięcia metr z piłką do strefy punktowej rywali.

- Mecz był bardzo zacięty do samego końca. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z pierwszej połowy. W drugiej nasz atak się zaciął, ale defensywa dała impuls do natarcia. W decydującym momencie wykonaliśmy skuteczną serię ofensywną, która przesądziła o zwycięstwie - skomentował Michał Łukasik, trener ofensywy Cougars Szczecin. - To zwycięstwo bardzo wiele dla nas znaczy. Triumf jest bardzo cenny, gdyż potrafiliśmy odwrócić losy spotkania na swoją korzyść.

Punkty dla Cougars zdobyli: Emil Trochanowicz (6 - przyłożenie), Adrian Rogaczewski (7 - 6 za przyłożenie i 1 za podwyższenie), Przemysław Gołębiewski (6), Marcin Łodygowski (6), Bartosz Mróz (1 - podwyższenie), samobój Angels (2).