Chemik Police. Pachnie potęgą na najbliższy sezon

Na środę klub zwołuje konferencję prasową, na której pochwali się kadrą na przyszły sezon. Kadrą niezamkniętą, bo trwa wciąż namawianie Małgorzaty Glinki do podpisania umowy z polickim klubem.
- Rozmawiamy. To jeszcze potrwa - mówi krótko Joanna Żurowska.

Prezes Chemika potwierdza jedynie, że klub zatrudnił już Maję Ognjenović i Anę Bjelicę (reprezentantki Serbii) oraz Agatę Sawicką (reprezentantka Polski). Przy innych nazwiskach wstrzymuje się z komentarzem i zaprasza na środową konferencję.

Wiadomo jednak, że Chemik mocno zabiega o podpisanie kontraktów z kadrowiczkami - Anną Werblińską i Agnieszką Bednarek-Kaszą (obie ostatnio reprezentowały Muszyniankę). Czy będą grać w Policach? Pani prezes tylko się uśmiecha. Wymieniona piątka plus Glinka to nie koniec transferowej ofensywy. Wzmocnień może być więcej, by kadra zespołu liczyła minimum 14 nazwisk.

Z poprzedniego sezonu mają zostać: Lucie Muhlsteinova, Katarzyna Mróz, Vesna Jovanović, Joanna Mirek, Izabela Kowalińska, Justyna Raczyńska. Te siatkarki stanowiły podstawowy skład Chemika w ostatnim sezonie, który zapewnił drużynie awans do Orlen Ligi. W klubie nikt nie ukrywa wysokich aspiracji. Podium może być zadaniem minimum.