Tomasz Bednarek nie zagra w półfinale Rolanda Garrosa

Tenisista pochodzący ze Szczecina dotarł z Jerzym Janowiczem do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju, ale bój o półfinał Polacy przegrali. W ćwierćfinale ulegli parze Horacio Zeballos - Pablo Cuevas.
Po tym, jak Jerzy Janowicz odpadł z turnieju singlowego po porażce ze Stanislasem Wawrinką, mógł w pełni poświęcić się turniejowi deblowemu, gdzie w parze z Tomaszem Bednarkiem niespodziewanie zaszedł do ćwierćfinału. Tam mieli zmierzyć się z nierozstawionymi Cuevasem i Zeballosem.

Polacy już na początku meczu mieli problemy - w trzecim gemie, przy czwartym break poincie Polacy zostali przełamani i to debel z Ameryki Południowej dominował w meczu. Nasi reprezentanci odrobili jednak przewagę przełamaniem, wygrywając szóstą partię przy podaniu rywali, i do końca seta trwała walka gem za gem. Ostatecznie polscy tenisiści okazali się słabsi dopiero w tie-breaku, gdzie ugrali zaledwie trzy punkty.

W drugim secie trwała wyrównana walka. W końcu przy stanie 4:4 udało się wykorzystać pierwszy dla Polaków break point w całym secie i stanąć przed szansą na wygranie seta przy swoim podaniu. Zwycięstwo w drugim secie przypieczętował Janowicz, który ostatnią piłkę wygrał dzięki asowi serwisowemu.

W trzecim secie obraz gry radykalnie się jednak zmienił. Polski debel był w stanie wygrać ledwie jednego gema. Już przy drugim podaniu Polaków zostali oni przełamani i do końca spotkania nie zdołali już wygrać ani gema. Ostatecznie polscy tenisiści okazali się gorsi od pary Zeballos - Cuevas i w całym meczu przegrali 6:7, 6:4, 1:6.

W męskim turnieju deblowym zostali jeszcze Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg, którzy swój mecz ćwierćfinałowy rozegrają w środę.