Nowa bramkarka podpisała kontrakt z Politechniką Koszalin

O tym, że z koszalińską drużyną zwiąże się Izabela Czarna mówiło się już od kilku tygodni. We wtorek Politechnika oficjalnie potwierdziła podpisanie dwuletniej umowy z bramkarką SPR Lublin.
Czarna wraz z lublinianami sięgnęła w ubiegłym sezonie po mistrzostwo Polski. Wcześniej grała w drugiej lidze niemieckiej, Zagłębiu Lubin i Vitaralu Jelenia Góra. W Koszalinie ma zastąpić Sołomiję Szywierską, która przeniosła się do Pogoni Baltica Szczecin.

- Wiem, że Koszalin stać na więcej niż brązowy medal, a ja postaram się pomóc mojej nowej drużynie to osiągnąć. Liczę również na udane występy w europejskich pucharach. Nie mogę doczekać się także tej superatmosfery, jaką tworzą kibice w Koszalinie - mówiła nowa bramkarka oficjalnemu serwisowi klubu.

Oprócz Czarnej Politechnika pozyskała już także drugą w klasyfikacji snajperek poprzedniego sezonu Joannę Załogę (KPR Jelenia Góra) i niemiecką skrzydłową Jennifer Winter (VFL Oldeburg). Trzecia drużynę ubiegłorocznych rozgrywek poprowadzi Norweg Reidar Moistad, który zastąpi na ławce trenerskiej Waldemara Szafulskiego. Do dyspozycji nie będzie już miał kończących karierę: Joanny Dworaczyk i Iwony Szafulskiej.

Kilka dni temu z funkcji członka zarządu zrezygnował wieloletni wiceprezes klubu - Marcin Kobylarz.