Znamy skład Politechniki na nowy sezon

Włodarze Firmus AZS Politechniki Koszalińskiej skompletowali już kadrę na przyszły sezon. Brązowe medalistki ubiegłorocznych rozgrywek znów będą chciały wdrapać się na podium mistrzostw Polski i pokazać z dobrej strony na międzynarodowej arenie w Pucharze EHF.
Ostatnio z koszalińskiego obozu niemal codziennie dochodziły informacje o nowych zawodniczkach podpisujących kontrakty. Ostatecznie do drużyny dołączyło 7 nowych szczypiornistek. Najpoważniejsze wzmocnienia to bramkarka Izabela Czarna (SPR Lublin), obrotowa Milena Kot (KSS Kielce) oraz skrzydłowe: Jennifer Winter (VFl Oldenburg, Niemcy) i Joanna Załoga (KPR Jelenia Góra). Do drużyny po urlopie macierzyńskim wróciła prawoskrzydłowa Dorota Błaszczyk. Skład uzupełniły utalentowane 19-latki z MTS Kwidzyn: bramkarka Justyna Borkowska i skrzydłowa Izabela Oreszczuk. Drużyne poprowadzi Norweg Reidar Moistad.

Po stronie strat należy zapisać odejście czterech zawodniczek. Joanna Dworaczyk i Iwona Szafulska po zdobyciu medalu zdecydowały się zakończyć kariery. Zabraknie również dwóch bramkarek. Sołomija Szywierska przeniosła się do Pogoni Baltica Szczecin, a z Anną Morawiec nie przedłużono kontraktu. Ważą się losy Ewy Rybickiej i Emilii Łach, które ze względu na dużą konkurencję na skrzydłach zostaną wypożyczone.

Pierwsza kolejka ekstraklasy zostanie rozegrana na początku września.

Skład Politechniki na sezon 2013/14:

Bramkarski: Justyna Borkowska, Izabela Czarna, Agnieszka Piechnik.

Rozgrywające: Tatiana Bilenia (Ukraina), Joanna Chmiel, Marta Dąbrowska, Aleksandra Kobyłecka, Sylwia Lisewska, Adrianna Nowicka, Monika Odrowska.

Skrzydłowe: Dorota Błaszczyk, Paulina Gajdzis, Monika Koprowska, Paulina Muchocka, Izabela Oreszczuk, Jennifer Winter (Niemcy), Joanna Załoga.

Obrotowe: Milena Kot, Sylwia Matuszczyk.