Troje zachodniopomorskich lekkoatletów powołanych na drużynowe mistrzostwa Europy

Szansę występu w angielskim Gateshead (22-23 czerwca) dostaną: Renata Pliś z Maratonu Świnoujście (3000 m), Małgorzata Hołub z Bałtyku Koszalin (sztafeta 4x400 m) i Krystian Zalewski z Barnima Goleniów (3000 m z przeszkodami).
Z tego grona najlepiej radzi sobie w tym sezonie Zalewski, który na 3000 m z przeszkodami poprawił rekord życiowy (8.23.31) i zagwarantował już sobie wyjazd na sierpniowe mistrzostwa świata w Moskwie.

O wypełnienie minimum wciąż walczy Pliś. W Gateshead nie będzie miała na to szans, bo pobiegnie płaskie 3000 m, a więc dystans nierozgrywany na MŚ. Trenująca w Koszalinie Hołub jest jedną z sześciu zawodniczek powołanych do sztafety 4x400 m, więc nie wiadomo, czy ostatecznie będzie jej dane wystąpić.

W składzie polskiej ekipy znalazł się również policzanin Marcin Lewandowski, trenujący obecnie w Zawiszy Bydgoszcz. Pobiegnie na 1500 metrów.

W drużynowych mistrzostwach Europy wystartuje 12 reprezentacji narodowych. W każdej z konkurencji wystawią swojego przedstawiciela, który powalczy o punkty. Za zajęcie 1. miejsca przewidziano 12 pkt, 2. - 11 itd. Medalistów wyłoni łączna klasyfikacja ze wszystkich startów kobiet i mężczyzn. Najsłabsze drużyny spadną do lekkoatletycznej I ligi. Tytułu broni Rosja, Polska przed dwoma laty zajęła 6. miejsce.