Szczecińskie olimpijki mistrzyniami Europy

Anna Okulewicz, Katarzyna Michalska i trener Natalia Niewolna zostały mistrzyniami Europy w piłce nożnej kobiet do lat 17. Wszystkie związane są z Olimpią Szczecin.
Polki po emocjonującym meczu pokonały w piątkowym finale Szwecję 1:0 i zapisały się w historii naszej kobiecej piłki nożnej.

- To nasz wielki sukces. Prawdopodobnie nikt się tego nie spodziewał. Ja wierzyłem od początku, że jesteśmy w stanie tego dokonać i udało się. Osiągnęliśmy to, o czym marzyliśmy od drugiej rundy kwalifikacji - mówił po meczu szczęśliwy trener Zbigniew Witkowski.

Spory udział w tym sukcesie miała Okulewicz, która na turnieju w szwajcarskim Nyonie rozegrała oba mecze w pełnym wymiarze czasowym. Bramkarka Olimpii w finale miała dużo pracy, zwłaszcza po uderzeniach Szwedek z dystansu. Interweniowała jednak skutecznie i szczęśliwie. Nie dała sobie strzelić wyrównującej bramki.

W kadrze na turniej finałowy znajdowała się również Michalska. Asystentką selekcjonera Witkowskiego była Niewolna, która w Olimpii pełni rolę grającej trener.

Brązowy medal zdobyły Hiszpanki, które pokonały Belgię 4:0.

Polska - Szwecja 1:0 (1:0)

Bramka: Kamczyk (15.)

Polska: Okulewicz - Rędzia, Grzywińska, Michalczyk, Konat, Dereń, Matysik, Wasil, Dudek (78. Zapała), Kamczyk, Pajor.