Matkowski w najlepszej szesnastce deblistów Wimbledonu

TENIS. Szczecinianin Marcin Matkowski w parze z Łukaszem Kubotem awansowali do III rundy, odwracając losy dramatycznego meczu z Marinko Matoseviciem (Australia) i Frankiem Moserem (Niemcy).
Polacy przegrali dwa pierwsze sety, ale gdy już złapali odpowiedni rytm, byli nie do zatrzymania. Gładko wygrali trzy kolejne partie i awans do najlepszej szesnastki stał się faktem. 2:6, 4:6, 6:2, 6:2, 6:1

Sobota była bardzo pracowita dla Kubota, który rozegrał łącznie aż 8 setów. Wcześniej pokonał w III rundzie singla Francuza Benoit Paire'a 6:1, 6:3, 6:4. Jutro okazja do odpoczynku, bo niedziela tradycyjnie jest dniem przerwy na londyńskich kortach.

A na początku przyszłego tygodnia Matkowskiego i Kubota czeka starcie z jedną z najlepszych par deblowych świata. O awans do ćwierćfinału zagrają z duetem indyjsko-czeskim. Leander Paes i Radek Stepanek są rozstawieni z numerem czwartym.