Błękitni Stargard wygrywają w debiucie w II lidze

PIŁKA NOŻNA. Świetny początek sezonu dla stargardzkiego beniaminka. Bez większych problemów pokonali u siebie Górnika Wałbrzych 2:0.
Błękitni dominowali od początku i już w 9. minucie wypożyczony z Pogoni Szczecin Rafał Gutowski strzelił pierwszą bramkę (po rzucie rożnym). Wałbrzyszanie (14. zespół poprzedniego sezonu II ligi) wyglądali na zdezorientowanych i nie kwapili się do śmielszych ataków.

Uczynili to zaraz po przerwie, ale szybko zostali skarceni przez gospodarzy, którzy mogli do przerwy prowadzić różnicą 2-3 bramek.

W 59. minucie Maciej Więcek był podcięty w polu karnym, a Robert Gajda (pamięta jeszcze występy Błękitnych w II lidze przed 10 laty) pewnie wykorzystał "jedenastkę". Goście już nie podjęli walki, skupili się na tym, by nie stracić kolejnych bramek. Stargardzianie w upale tempa już nie forsowali, ale było widać, że gdyby chcieli - mogliby wygrać wyżej.

Skończyło się na 2:0 i udanej inauguracji sezonu.

Błękitni Stargard - Górnik Wałbrzych 2:0 (1:0)

Bramki: Gutowski (9.), Gajda (60. - karny).

Błękitni: Ufnal - Wojtasik, Wawszczyk, Jasitczak, Pustelnik, Więcek, Kazimierowicz, Poczobut (83. Duda), Gutowski (81. Wojciechowski), Magnuski (62. Fadecki), Gajda.