Siatkarki Chemika Police wykuwają mistrzowską formę

Policzanki od trzech tygodni przygotowują się do sezonu Orlen Ligi. Sezonu, w którym beniaminek chce się włączyć do walki o najwyższe laury.
Nie może być inaczej, bo do Polic ściągnięto prawdziwe gwiazdy z Małgorzatą Glinką-Mogentale na czele. Każda z ośmiu zakontraktowanych latem zawodniczek ma na koncie występy w reprezentacji swojego kraju. A Anna Werblińska i Agnieszka Bednarek-Kasza przez ostatnie lata stanowiły o sile naszej drużyny narodowej.

Z 15-osobowej kadry na treningach brakuje Mai Ognjenović i Any Bjelicy, które z reprezentacją Serbii szykują się do mistrzostw Europy. Na pełnych obrotach nie ćwiczy na razie Bednarek-Kasza, która musi nadrobić zaległości treningowe spowodowane kontuzją.

Zawodniczki nie mogą narzekać na warunki przygotowań, bo po wielu perturbacjach udało się oddać do użytku nową halę przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Policzanki mają do dyspozycji m.in. trzy pełnowymiarowe boiska do siatkówki i w pełni wyposażoną siłownię.

Aby optymalnie przygotować drużynę do sezonu, trener Mariusz Wiktorowicz ma jeszcze półtora miesiąca. Inaugurację Orlen Ligi zaplanowano bowiem na 5 października. Chemik podejmować będzie wtedy mistrzynie Polski - Atom Trefla Sopot.

Prawdziwa gratka czeka jednak kibiców siatkówki już wcześniej. 20 września w Policach odbędzie się pokazowy mecz Chemika z wicemistrzami Polski... mężczyzn - Zaksą Kędzierzyn-Koźle.