Matkowski kontra Fyrstenberg na US Open

Do niecodziennej sytuacji dojdzie podczas turnieju wielkoszlemowego na kortach Flushing Meadows. 'Polish Power' staną po dwóch stronach siatki. Na korcie nr 14 walczyć będą o awans do drugiej rundy miksta.
Marcin Matkowski zagra w parze z Czeszką Kvetą Peschke, z którą przed rokiem dotarł do finału. Mariusz Fyrstenberg będzie miał za partnerkę Anastasię Rodionową - reprezentująca od ponad trzech lat barwy Australii.

Smaczku rywalizacji zapewne doda fakt, że na trybunach zasiądą małżonki obu tenisistów Marta Fyrstenberg i Kasia Matkowska, które - całkiem prawdopodobne - potraktują rywalizację jeszcze poważniej niż panowie.

No a na koniec meczu mikstowego panuje zwyczaj, że partner i partnerka z pary dziękują sobie za grę - pocałunkiem. Oj, będzie się działo.

Cokolwiek by się jednak nie stało, nasi panowie szybko będą musieli zapomnieć o bratobójczej walce, by zewrzeć rakiety na czwartkowy mecz w turnieju deblowym. Ich pierwszymi przeciwnikami są Sergiej Stachowski i Michał Jużny.

Matkowski nie po raz pierwszy będzie walczył z Fyrstenbergiem. W 2002 roku podczas Pekao Szczecin Open los skojarzył ich w turnieju singlowym. Żaden nie odpuszczał. Matkowski wygrał po dwóch tie-breakach. Niestety, w deblu im potem nie poszło. Odpadli już w drugiej rundzie.