Błękitni Stargard wygrywają w Zdzieszowicach

Pierwsze punkty wyjazdowe stargardzian w II lidze piłkarskiej.
Poprzednie dwa wyjazdowe spotkania kończyły się nikłymi porażkami - 0:1 z mocnymi ekipami z Bytowa i Sosnowca. Ruch Zdzieszowice choć w tabeli był za Błękitnymi, to ostatnio nie przegrywał.

Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz, a że natrafili na nie w pełni skoncentrowanego przeciwnika, to wykorzystywali błędy w defensywie. Nie minęło pół godziny, a Ruch prowadził 2:0. Błękitni nie mogli się odnaleźć na boisku, ale już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy dopisało im szczęście. Michał Magnuski przymierzył z wolnego i zdobyło kontaktowego gola.

Jak podkreślają obserwatorzy spotkania - bramka dodała energii gościom, którzy z pasją atakowali. Wyrównał z karnego Robert Gajda (60. minuta, karny podyktowany za obronę ręką przez jednego z obrońców, który wyleciał za to zachowanie z boiska). Stargardzianie jeszcze mocniej przycisnęli i w 76. minucie prowadzili 4:2 (bramki Wojtasiaka i Liśkiewicza).

W końcówce Ruch strzelił 3. gola, ale Błękitni nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

Dzięki wygranej Błękitni awansowali na 8. pozycję w tabeli. Za tydzień podejmą Rozwój Katowice.