Krzysztof Materna poza podium turnieju celebrytów. Wygrał...

Blisko tysiąc golfistów wzięło udział w 12 turniejach eliminacyjnych, które wyłoniły polskich reprezentantów na World Golfers Championship 2013 i Diners Club Trophy.
Finałowe zawody rozegrano w Binowie. O wyjazd na WGC (pole w okolicach Durbanu na przełomie października i listopada) walczyło 162 golfistów wyłonionych z eliminacji.

Golfiści tradycyjnie zostali podzieleni na grupy handicapowe, a dodatkowej energii rywalizacji dostarczali celebryci, którzy walczyli w swoim gronie. Tu najlepszy był Jerzy Dudek, były świetny bramkarz reprezentacji Polski i Realu Madryt. Drugie miejsce zajął Mateusz Kusznierewicz. Trzeci był Mikołaj Grabowski, a tuż za podium Krzysztof Materna.

Do niebywałego rozstrzygnięcia doszło w grupie handicapowej 6-10. Po trzech rundach Kazimierz Mendak z Binowo Park Golf Club oraz Jan Sikorski z Mazury Golf and Country Club mieli taki sam wynik - 218 uderzeń. O zwycięstwie decydowała dogrywka, która zakończyła się sukcesem Sikorskiego na czwartym dołku.

Polską reprezentację na światowy finał World Golfers Championship uzupełnili: Adrian Kaczała (0-5), Bogdan Maciończyk (handicap 11-15, Śląski Klub Golfowy), Mariusz Wojtas (16-20, Binowo Park Golf Club), Janusz Mojsiewicz (21-25), Marek Kowalczyk (26-36, Rycerski Klub Golfowy).

Finałowy turniej Diners Club International Pro-Am odbędzie się 17-21 listopada na polach golfowych Abu Dhabi. Pojadą tam Dariusz Kuriata i Ernest Młynarski (Kraków Valley Golf and Country Club).