Piłkarze Pogoni na dużym minusie w reprezentacjach

Portowcy grali w młodzieżowych kadrach narodowych i zanotowali porażki.
W reprezentacji młodzieżowej (do 21 lat), która grała na wyjeździe ze Szwedami w ramach eliminacji do ME, zagrali Mateusz Lewandowski i Wojciech Golla. Ten drugi został powołany do kadry po dłuższej przerwie. Dobrze mu zrobiła zmiana pozycji w Pogoni - z defensywnego pomocnika na stopera. Zaprocentowało to powołaniem, ale selekcjoner Marcin Dorna ustawił go na starej pozycji.

Obaj wystąpili od pierwszej minuty. Lewandowski rozegrał całe spotkanie, dostał żółtą kartkę. Golla zszedł z boiska w 87. minucie. Polacy przegrali 1:3, choć prowadzili 1:0. W naszej kadrze grał też wychowanek Chemika Police Rafał Janicki, który od kilku sezonów reprezentuje Lechię Gdańsk.

Kolejny mecz - 12 października na stadionie Cracovii. Będzie to rewanż ze Szwecją.

W kadrze U-20 także zagrała dwójka pogoniarzy Jakub Bąk (skrzydłowy) i Michał Koj (obrońca). Także w pierwszym składzie. Polska grała w ramach Turnieju Czterech Narodów z Niemcami i przegrała 0:2.

Koj się nie zmęczył, bo już w 6. minucie dostał czerwoną kartkę, a Bąk zagrał w całym spotkaniu. W reprezentacji wystąpił też Patryk Fryc, który do lipca reprezentował Flotę Świnoujście, a teraz związany jest z Wisłą Kraków.

W środę 20-latkowie z Polski zagrają towarzysko z Włochami. Mecz odbędzie się na stadionie Pogoni Szczecin o godz. 20.30. Obejrzą go ci, którzy w siedzibie Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej (ul. Pocztowa 30/12) odbiorą zaproszenia na to spotkanie. Będzie to możliwe w poniedziałek (godz. 9.30-16.30), wtorek (8-15) i środę (8-15). Do wejścia na stadion nie będzie wymagana karta kibica.

Dodajmy jeszcze, że w kadrze do lat 19 są Dawid Kort i Sebastian Rudol, którzy w poprzednim sezonie debiutowali w dorosłej Pogoni, ale w tym sezonie jeszcze nie zagrali w ekstraklasie. Młodzi zawodnicy są na zgrupowaniu i szykują się do spotkań ze Słowakami.