Siatkarki Chemika gładko wygrały z Naftą [ZDJĘCIA]

Drugi mecz przed własną publicznością i drugie zwycięstwo. Policzanki bez problemów pokonały w trzech setach Naftę Piła.
Chemik był zdecydowanym faworytem sobotniego starcia. Po zwycięstwie na inauguracje z mistrzyniami Polski miejscowi kibice nie brali pod uwagę innego scenariusza niż wygrana z niżej notowanymi pilankami. Gospodynie nie zawiodły, a zadanie miały o tyle ułatwione, że Nafta nie postawiła im trudnych warunków.

Trener Mariusz Wiktorowicz zdecydował się na dwie zmiany w podstawowym składzie. Do pierwszej "szóstki" wskoczyła rozgrywająca Maja Ognjenović, która przed tygodniem była oszczędzana ze względu na drobny uraz. Teraz Serbka zastąpiła Czeszkę Lucie Muhlsteinovą. Na pozycji libero zamiast Agaty Sawickiej pojawiła się natomiast Aleksandra Krzos.

Bardziej wyrównana walka miała miejsce tylko w pierwszej fazie premierowego seta. Skończyła się, gdy na zagrywkę weszła Ana Bjelica. Pilanki zupełnie nie mogły sobie poradzić z jej trudnym serwisem i gospodynie wypracowały przewagę, której nie oddały już do końca.

Druga partia bez historii. Już na samym początku Chemik wyraźnie odskoczył. Ostatecznie policzanki wygrały do 18, a powinny zdecydowanie wyżej, gdyby w końcówce w ich szeregi nie wkradło się rozprężenie.

W trzecim secie siatkarki Chemika prowadziły od początku do końca, nie pozwalając przyjezdnym zbliżyć się na dystans mniejszy niż trzy punkty. W końcówce podkręciły tempo i wygrały do 17.

W całym meczu dobrze funkcjonował blok Chemika, gospodynie świetnie wykorzystywały przewagę wzrostu. A na siatce niepodzielnie królowała Katarzyna Gajgał-Anioł (MVP meczu), która w parze z Ognjenović stanowiła zaporę nie do przejścia dla atakujących Nafty. Dobrą formę prezentowała też druga ze środkowych - Katarzyna Mróz.

Za tydzień Chemik zmierzy się na wyjeździe z Tauronem Dąbrowa Górnicza. Mecz w niedzielę o 14.45. Transmisja w Polsacie Sport.

Chemik Police - Nafta Piła 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)

Chemik: Ognjenović (7 punktów), Werblińska (13), Mróz (6), Bjelica (8), Glinka-Mogentale (12), Gajgał-Anioł (13) oraz Krzos (libero), Raczyńska (1), Kowalińska (3), Sobolska, Muhlsteinova.

Nafta: Kajzer (3), Kuligowska (2), Kingsley (8), Krawulska (11), Paszek (7), Kudakowa (1) oraz Kuehn-Jarek (libero), Babicz (2), Archangielska, Wawrzyniak (3), Ward, Mayba (2).