Chemik Police rozbił kolejne rywalki. Pierwszy raz na wyjeździe

Siatkarki Chemika znokautowały Tauron Dąbrowa Górnicza, wygrywając 3:0 w meczu 3. kolejki ekstraklasy. Wicemistrzynie Polski nie miały najmniejszych szans w starciu z beniaminkiem z Polic.
Podopieczne Mariusza Wiktorowicza idą jak burza na początku sezonu. Zgromadziły komplet punktów, nie dając sobie odebrać nawet jednego seta. Podobnym wynikiem może pochwalić się tylko Impel, ale wrocławianki miały dużo łatwiejszych przeciwników.

Pierwszy mecz wyjazdowy, w dodatku z tak trudnym rywalem jak Tauron, miał być najpoważniejszym sprawdzianem dla Chemika. Ale nie był. Trudniejsze warunki gospodynie postawiły przyjezdnym tylko w pierwszym secie, do stanu 19:19. Później policzanki wrzuciły wyższy bieg i odjechały rywalkom. Ważne punkty zdobywały Małgorzata Glinka-Mogentale i Izabela Kowalińska, która w pierwszej szóstce zastąpiła Anę Bjelicę. Punktowym serwisem partię zakończyła Anna Grejman.

Jak wielkim potencjałem dysponuje Chemik, policzanki udowodniły w drugim secie. Grały bezbłędnie w każdym elemencie. Świetnie funkcjonował blok i obrona. W ataku błyszczała Glinka-Mogentale, która punkty zdobywała z wielką łatwością, atakując często ponad blokiem gospodyń. Zawodniczki z Dąbrowy mogły tylko bezradnie patrzeć na siebie po kolejnych przegranych piłkach. Chemik wygrał tę partię do 13!

Po tym nokaucie Tauron nie pozbierał się już do końca spotkania. Od początku trzeciej odsłony Chemik robił, co chciał. Pierwszy punkt gospodynie zdobyły dopiero przy stanie 0:5 dla przyjezdnych. Odrobić tak dużych strat nie były już jednak w stanie. Dąbrowianki chyba nawet nie wierzyły, że mogą zagrozić świetnie dysponowanym tego dnia siatkarkom z Polic. Pod koniec spotkania trener Wiktorowicz wpuścił na boisko rezerwowe, ale nie przeszkodziło to przyjezdnym w zwycięstwie do 16.

Najlepszą zawodniczką meczu została Agata Sawicka (libero), która podbiła wiele piłek. A gdy dobrze funkcjonuje obrona, policzanki stają się drużyną kompletną.

W następnej kolejce, w sobotę o 18, zagrają u siebie z Budowlanymi Łódź.

Tauron Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3

Sety: 20:25, 13:25, 16:25.

Chemik: Ognjenović, Werblińska, Mróz, Kowalińska, Glinka-Mogentale, Gajgał-Anioł oraz Sawicka (libero), Raczyńska, Grejman, Muhlsteinova, Bjelica.