Siatkarki Chemika Police liderkami ekstraklasy. Świetny mecz Katarzyny Mróz

W czwartym meczu sezonu wygrały z Budowlanymi Łódź 3:0
Policzanki jako jedyny zespół w całej lidze nie straciły jeszcze seta. Do tej pory kroku dotrzymywał im Impel, ale wrocławianki w piątek nieoczekiwanie przegrały 1:3 z Legionovią Legionowo i straciły pierwszą pozycję w tabeli.

Chemik jest tak silny, że może sobie pozwolić, by w ligowym meczu dać odpocząć niektórym ze swoich gwiazd. W sobotę nawet na ławce rezerwowych nie zasiadły przyjmująca Anna Werblińska i libero Agata Sawicka. Zastąpiły je utalentowane Anna Grejman i Aleksandra Krzos. Pierwsza z nich udowodniła, że świetnie czuje się na zagrywce, zapisując na swoim koncie 3 asy.

Na największe słowa uznania zasłużyła jednak Katarzyna Mróz, która rozegrała świetny mecz na środku siatki. Zdobyła 16 punktów, z czego aż 9 po skutecznym bloku.

Podopieczne Mariusza Wiktorowicza potwierdziły aspiracje do walki o najwyższe cele i chęć nawiązania do sukcesów z lat dziewięćdziesiątych (dwukrotne mistrzostwo Polski). Wtedy rozgrywającą Chemika była Magdalena Śliwa, która w sobotę przyjechała do Polic z Budowlanymi. Mimo 44 lat wciąż jest w dobrej formie, ale nie była w stanie poderwać koleżanek do bardziej wyrównanej walki..

Chemik Police - Budowlani Łódź 3:0

Sety: 25:19, 25:21, 25:18

Chemik: Muhlsteinova, Grejman, Mróz, Bjelica, Glinka-Mogentale, Gajgał-Anioł oraz Krzos (libero), Ognjenović, Kowalińska, Raczyńska.