Błękitni Stargard zagrają z mistrzem remisów

II LIGA PIŁKARSKA. Odra Opole będzie sobotnim przeciwnikiem stargardzian, którzy notują ostatnio kiepską serię.
Stargardzianie nie mogą zapisać ostatnich tygodni do udanych. Przegrali trzy mecze z rzędu i w tabeli spadli na 12. miejsce. W każdym z tych spotkań byli równorzędnymi rywalami, ale przegrywali minimalnie, jedną bramką. W przełamaniu złej passy pomóc mają wracający do składu Robert Gajda (pauzował za kartki) i Piotr Wojtasiak (kontuzja). Zabraknie natomiast Tomasza Pustelnika i Arkadiusza Wojciechowskiego, którzy przed tygodniem w starciu z Ostrovią Ostrów Wielkopolski (1:2) obejrzeli czerwone kartki.

Sobotni przeciwnicy stargardzian to ostatnio mistrzowie remisów. W sześciu meczach aż pięciokrotnie dzielili się punktami. Przed tygodniem zremisowali z liderem - Wartą Poznań (1:1), a trener Dariusz Żuraw w ostrych słowach narzekał po ostatnim gwizdku na słabe sędziowanie.

Szkoleniowiec Odry jako piłkarz przez lata występował w niemieckiej Bundeslidze i zaliczył jeden mecz w reprezentacji Polski. Do dyspozycji ma doświadczoną kadrę, w której nie brakuje tzw. ligowych wyjadaczy. Kilka sezonów w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce mają za sobą Maciej Michniewicz (36 lat), Tomasz Copik (35, grał rok w Pogoni Szczecin) i Sławomir Cienciała (30). Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcin Kocur. Strzelił 6 bramek, tyle samo co Michał Magnuski z Błękitnych.

Początek meczu w sobotę o 13 na stadionie przy ul. Ceglanej w Stargardzie.