Błękitni jadą do lidera. Czy zatrzymają Grzegorza Rasiaka?

Grzegorz Rasiak to największa gwiazda drugoligowej Warty Poznań, która w sobotę zagra u siebie z Błękitnymi Stargard.
Warta jest na papierze zdecydowanie najsilniejszą drużyną tej ligi. 9 bramek strzelił już w tym sezonie doświadczony Rasiak, a znanych nazwisk nie brakuje też wśród jego kolegów. Ponad 100 występów w ekstraklasie mają na swoim koncie Maciej Scherfchen i Michał Goliński. W elicie zdążyli już zaistnieć również Karol Gregorek, Przemysław Kocot oraz Artur Marciniak. W dobrej formie znajduje się Michał Ciarkowski (6 bramek), który w przeszłości występował we Flocie Świnoujście. Warciarze przegrali do tej pory tylko raz (0:1 z Rozwojem Katowice), przewodzą w tabeli i konsekwentnie realizują plan, który przewiduje ich powrót na zaplecze ekstraklasy.

W zdecydowanie trudniejszej sytuacji są Błękitni. Po ostatnich czterech meczach bez zwycięstwa bezpieczne 8. miejsce uciekło im już na 5 punktów. W dodatku fatalnie radzą sobie na wyjazdach, w których zdobyli do tej pory zaledwie 3 "oczka". To najsłabszy wynik w całej lidze.

Przeciwko Warcie będą musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Piotra Wojtasiaka. Konkurencję w defensywie wzmocnią wracający po pauzie za kartki Tomasz Pustelnik i Arkadiusz Wojciechowski.

Początek meczu w sobotę o 14 na stadionie w Poznaniu.